vyukove hnizdo 1 20221027 1414962521Dne 25.10.2022 absolvovala třída 6.A v Domě dětí a mládeže ve Stodůlkách výukový program realizovaný Hospodářskou komorou a MČ Praha 13 v rámci projektu Polytechnická hnízda, který lze jednoduše popsat jako moderní dílny. Žáci byli rozděleni do dvou skupin zaměřených na robotiku a mechaniku. V těchto skupinách pracovali celé dopoledne.

Obsahem bloku mechanika bylo naučit žáky používat různé pracovní nástroje a vyrobit konkrétní výrobek - ozdobný květináč s nalepenými kousky keramiky a vyspárováním.

Obsahem bloku robotika byla práce s robotickou stavebnicí VEX IQ a konstruování různých robotů, robotických pásů a ramen včetně jejich programování. Programy jsou pro žáky poskytovány zdarma a výrobky si mohou odnést. Akce byla velmi vydařená a všechny žáky nabízené aktivity zaujaly.

Jana Civínová - třídní učitelka