medobrani 1 20230923 1285456367Na Slunečním náměstí v Praze 13 před radnicí se děti z 0.A, 0.B a 2. B zúčastnily 9. ročníku Pražského medobraní. Poslechly si zajímavou přednášku o životě včel, včelaření a výrobě medu. Názorně si zkusily první pomoc na umělé figuríně a v dílničkách si vyrobily magnetek.   Nejzajímavější však bylo pozorování živých včel v proskleném úlu a ochutnávka některých produktů vyrobených z medu. Děkujeme MČ  Prahy 13 za pěknou akci a už se těšíme na další ročník.

bh 1 20230918 1896559859Ve čtvrtek 14. září vyrazily děti z 1.A, 2.A a 3.B třídy a jejich paní učitelky na okruh za Ohradské náměstí. Tady v běhu či chůzi děti zdolávaly metry, až z toho byly kilometry. Druháci a třeťáci již věděli, prvňáčci se od paní učitelek dozvěděli, že tak přispějí nadaci, která pomáhá dobré věci, konkrétně opuštěným a ohroženým dětem. Všichni běželi celý čas, vedle nových i známých kamarádů a hlavně s velkým nasazením a úsměvem. Palec nahoru všem.

paní učitelky Dana, Monika, Renata, Kačka a Terka L. 

radnice 1 20230623 1410239939Ve středu 14.6. někteří zástupci školního parlamentu navštívili radnici Prahy 13. Prošli jsme si velkou část radnice a vyfotili jsme se na střeše. Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí o radnici a její stavbě. Za prohlídku moc děkujeme!
 
Nevena Jovičová, 5.B

t 1 20230607 1912131683Prvňáčci ze ZŠ Janského mají rádi pohádky, a tak si nemohli nenechat ujít interaktivní výstavu České televize.

Na vlastní kůži si vyzkoušeli umění dabingu, zasoutěžili si se Zázraky přírody a ve Videostopu. Prohlédli si originální  kostýmy z pohádek a vyzkoušeli si práci parukářky. Svou orientaci protrénovali v bludišti Staré Prahy a obléknout se do šatů prince a princezny bylo už jen třešničkou na dortu.

Děti byly nadšené a plné dojmů ze zákulisí televizního světa.

Naše v pořadí již čtvrté ročníky nulťáčků jsou ve škole teprve 9 dní a už páchají dobré skutky. Společnými silami jsme pro radost vytvořili obrázek pro Viktorku, která se narodila s vážným postižením. Když jsme její příběh slyšeli, neváhali jsme ani vteřinu a začali vymýšlet, jak jí udělat radost. V letos opravdu velké skupině posíláme pusu a motýlkový obraz pro barevnější den.

Číst dál:

ovce 1 20230622 1162945225V pondělí se děti ze 3. A účastnily zážitkového programu v krásné přírodní rezervaci nedaleko naší školy. Dozvěděly se, proč se v přírodních rezervacích v posledních stoletích páslo, proč je pasení znovu obnovené, jak je možné, že lokalita není zastavěna městskou zástavbou, co ji ohrožuje a jak ji lze ochraňovat. Také si zahrály simulační hru „Na ovce a ovčácké psy“, díky které se připravily na převzetí skutečného stáda.

Číst dál:

mdd 1 20230607 1301657415Děti z 1.B ZŠ Janského oslavily Mezinárodní Den dětí na Dinoo ostrově v Centrálním parku. Všechna soutěžní stanoviště hravě zvládly a za odměnu dostaly dáreček od MČ Prahy 13.

vylet 1 20230911 2070033568Děti z 2. B si začátek nového školního roku zpestřily výletem do Divoké Šárky. Paní učitelka s paní asistentkou si pro ně připravily projekt s názvem ,,Za legendou do Divoké Šárky". Druháčci cestou hledali obrázky k pověsti o Ctiradovi a Šárce, které byly klíčem k dalším úkolům a vyluštění tajenky. Údolím Litovicko-Šáreckého potoka společně došli až ke koupališti, dali si skvělé svačinky a vydali se zpět do školy. Na závěr zašli ještě na výbornou zmrzlinu, která je v teplém dni velmi osvěžila.

Krásný červnový den strávili nejmladší žáci naší školy  v ZOO a Dinoparku v Plzni. Děti si prošly celou zoologickou a botanickou zahradu, navštívily i Dinopark, kde byly fascinovány  modely dinosaurů. Nakonec si ještě stihly pohrát na hřišti a nakoupit suvenýry v obchodě. Domů se žáčci vraceli unavení, ale spokojení.

Za 0.A, 0.B, 1.A a 1. B paní učitelky Veronika, Míša, Daniela, Tereza, Maruška, Natálka, Renata a Tereza.

Ve čtvrtek 1. června se žáci 2. A vypravili na velkolepou oslavu Dne dětí na Pražský hrad. Seznámili jsme se s příběhem Pražského hradu, hledali jsme jednotlivé indicie k pracovním listům, které jsme v týmech vyplňovali, vyfotili jsme se v kostýmu královny a krále, navštívili Vladislavský sál, Svatovítský chrám, prošli jsme Zlatou uličkou. Představovali jsme si život na Hradě v dávných dobách. Pak jsme sestoupili po romantických Starých zámeckých schodech zpět do reality.

Jarka a Gábina

 Video je v článku

Číst dál:

brannball 1 20230615 2013941487Dnešní den patří všem malým sportovcům. Děti z první až čtvrté třídy se ve smíšených týmech pod vedením kamarádů z devátých tříd pustily do sportovního zápolení. Všichni se s chutí zapojili a vydali ze sebe to nejlepší. Vyhrát putovní pohár může samozřejmě jen jeden tým, ale v našich očích jsou vítězové všichni naši malí sportovci.

Číst dál:

toboga 1 20230604 1893472827V pátek 2.6. společně oslavily děti ze tříd 1.A, 2.B a 4.A Den dětí v Toboga Fantasy na Zličíně. V této obrovské herně si děti pořádně zařádily na mnoha atrakcích.
Nakupováním dobrot si zase procvičily počítání a také jak správně nakupovat a používat kouzelná slovíčka. Všechny děti si svůj svátek a den bez učení pěkně užily.

paní učitelky Dana, Renata, Monika, Hanka, Jana a Terezka

23.06. 14:30 Dojeli jsme v pořádku
23.06. 19:40 Ahoj! Zdravime z Březové, kde si už celé odpoledne užíváme sluníčka, her a různých sportovnich atrakcí. Hned po příjezdu jsme se posilnili výborným segedinskym gulášem a hned nás čekala úniková hra. Pak jsme se vyřádili na lezecké stěně, kde každý podal neuvěřitelný výkon. Nakonec jsme překonávali záludné překážky v Bongu. Po večeři naše sportovní aktivity pokračují. foto
24.06. 19:35 Dnes byl také den plný aktivit a zážitků. Hned po snídani jsme si zařádili na "bublině" a v hradu Nottingham. Pak jsme se stali piráty, kteří pomocí klíčů hledají poklad. Po výborném obědě jsme porovnávali síly v přetahované. Take jsme bojovali o vlajku v paintballu. Po lítém boji jsme zchladili těla v bazénu se skluzavkami. U vody jsme zůstali a vyzkoušeli si rafting. V muzeu jsme se stali lupiči usilující o poklad. Museli jsme se vyhýbat laserovým nástrahám. Někteří z nás byli úspěšní. Večer nás čeká diskotéka. foto

Číst dál:

bojovka 1 20230612 1233734001V pondělí 5. června se žáci 5. B a 3. A vydali poznávat památky Prahy netradičním způsobem. Nejprve paní lektorka, se kterou jsme se setkali na Křížovnickém náměstí, rozdělila děti do šesti skupin a děti se hned začaly seznamovat s životem Karla IV. a jeho stavbami v Praze. Na Karlově mostě se děti dověděly spoustu informací o jeho stavbě, sochách i životě ve středověku. Během této procházky žáci odpovídali na nejrůznější otázky a za správné odpovědi dostávali „dukáty“, které jim přinesly body do jejich týmu.

Číst dál:

hasii 1 20230601 1010628841Ve středu 31. května navštívili žáci přípravných tříd Hasičskou stanici 7 v Jinonicích. Neuvěřitelně ochotní a nadšení hasiči Tomáš a Jirka jim ukázali různé druhy hasičských vozidel a provedli je celou stanicí. Děti si prohlédly technické vybavení vozů, termokamery, hadice, páčidla či žebříky. Návštěva pro ně byla velkých zážitkem!

Paní učitelka Daniela, Míša a děti z 0.A a 0.B

22.6. 13:10 Dorazili jsme v pořádku foto
23.6. 08:30 Po osvěžující ranní rozcvičce čekala na všechny bohatá snídaně. V první dnešní štafetové hře šly děti po stopách nejstaršího z druidů Metuzalixe, kterého našly podle vousů neboli se zavázanýma očima projít bludištěm z provázků. V další hře hledaly na stromech šifry a vyluštily návod na vrácení paměti. Začínají se vytvářet opida. K obědu byl výborný kuřecí vývar s nudličkami, knedlíky a libové vepřové masíčko na paprice. foto
24.6. Sobotní den jsme a opět začali cvičením, úklidem a pěknými účesy. Kimovy hry procvičily naši paměť. Následovala velká fáborková hra Stopování zvířat Při ní jsme si prošli a poznali krásné okolí Aera Holany.K obědu byla skvělá bramboračka a guláš s těstovinami. foto Po poledním klidu jsme šli řádit do bazénu a pak si zahráli běhací hru Galský kvíz, po kterém následoval souboj galských kmenů. Po dalším bazénu jsme jako správní Galové začali chytat divoká prasata a teď se chystáme střílet na divočáka, abychom si ho mohli upéct na ohni! Budou z něj výborné buřtíky a už se na ně moc těšíme! foto

Číst dál:

vodaci 1 20230611 1776074190Zdravíme všechny spolužáky, učitele a vedení školy z nádherného Českého Krumlova. Za slunečného počasí splouváme horní tok Vltavy. Obdivovali jsme hrad Rožmberk, cestou jsme bojovali také s  piráty, kteří nás zákeřně napadli. Vyvázli jsme z léčky, byli jsme jen trochu mokří. Propluli jsme všemi zrádnými krumlovskými jezy, také trochu mokří a dnes jsme si vychutnávali tišiny u Zlaté Koruny. Těšíme se na zítřejší splouvání.

 S vodáckým pozdravem ahóóój zdraví žáci 2. A, Jarka, Gábina a Lenka

uklid 1 20230526 1354123057V úterý 23. 5. se na ZŠ Janského uklízel areál školy. Děti si přinesly rukavice a dostali hrábě, rýče, lopaty a nůžky. A šlo se pracovat. Děti se do úklidu areálu pustili s chutí a šlo jim to dobře od ruky. Párkrát jim zapršelo, ale to je nezastavilo. Dětem v práci pomáhali samozřejmě i učitelé a za pár hodin bylo hotovo. Po tak náročné práci všem samozřejmě vyhladovělo, a tak jsme šli na oběd.
 
Š. Bartošek, 8.A