Dne 28. 6. 2022 se sedmé ročníky vydaly na výlet do centra Prahy. V 8:00 ráno jsme se sešli před školou a lenochodím tempem jsme se dostali na zastávku Červeňanského. Odsud nám jel autobus na Vypich. Tam jsme přestoupili na tramvaj s číslem 22 a drkotali jsme se na zastávku Pražský hrad. Prošli jsme kontrolou a dostali se do areálu hradu. Vyšli jsme z areálu a došli až na Hradčanské náměstí, kde jsme dostali pracovní listy a posvačili jsme. Kreslili jsme sgrafita Schwarzenberského paláce. Nakrmili jsme holuby našimi svačinkami. Opět prošli přes kontroly do areálu. Zašli jsme do Královských zahrad, které se otevíraly v 10:00 a prošli jsme až k Míčovně, kde jsme vyplnili část pracovního listu.

Následně jsme se doplazili každý vlastním tempem k Letohrádku královny Anny takzvanému Belvederu, spočítali jsme opěrné sloupy a doplnili do pracovního listu.  Na zpívající fontáně jsme hádali postavu na vrchu fontány. Vybrali jsme hotové pracovní listy a odebrali jsme se na cestu zpátky.  Do školy jsme dorazili tak přiměřeně. K obídku byli výborné boloňské špagety a tím skončil náš školní výlet. Děkujeme a přejeme ničím nerušený den.

Vyšatová K.

&