rozloueni 1 20220423 1846218656Také už vás zima nebaví?  Nebavila ani žáky z 2. B a 3. B. Proto uskutečnili projektový den zaměřený na rozloučení se zimou a vítáním jara. V rámci projektu si děti připomněly zvyky a tradice spojené s koncem zimy a začátkem jara a Velikonocemi. V týmech pracovaly na různých úkolech, vyrobily Morénu – figuru oblečenou do ženských šatů, se šátkem na hlavě a na krku s korály z vyfouklých vajec. Sice to dalo trochu práce, ale všichni byli s výsledkem náramně spokojeni.

Nakonec ji děti vynesly k potoku a rozloučily se se zimou.  Zpátky do školy se vracely s větvičkami ozdobenými barevnými pentlemi – tzv. lítem  - symbolem vítání jara. Sluníčko krásně svítilo, všude kolem vonělo jaro a všichni si to pořádně užili.

Paní učitelky Táňa a Hanka