V pomerančové kůře je obsaženo mnoho cenných látek, které lidské tělo nedokáže samo vytvořit. Nasbíraná kůra se používá jako surovina pro výrobu léků a potravinových doplňků. Slupka obsahuje látku, která se nazývá hesperidin. Je součástí celé řady přípravků zvaných venofarmaka, která zvyšují napětí a pevnost žilní stěny. Hesperidin se vyskytuje v citrusech, z jejich kůry byl roku 1828 poprvé izolován a získává se tak dodnes. Sbírá se kůra z omytých a oloupaných pomerančů. Můžete do školy přinést sušenou kůru, která krásně provoní byt nebo také čerstvou, kterou dosušíme a provoní celou 2. A. Sbírá se po celý školní rok. Nesbírá se kůra z mandarinek ani grepů. Sbíráme také citronovu kůru, která je více ceněná než pomerančová. Pomerančová a citronová kůra se odevzdávají odděleně. Nasbíráme plný pytel, do kterého se vejde 10 kg? Těšíme se na vás a kůru v 2. A.