velikonoce 1 20160323 1746902119Na dnešní den si naši čtvrťáci připravili program pro své kamarády z prvních tříd. Na prvním patře připravili jednotlivá stanoviště, kde si prvňáčkové mohli vyrobit něco málo k velikonocům.

Mezi jinými třeba zajíčka ze lžičky, kuřátko z proužků, vajíčko s kuřátkem na kolíčku, zajíčka z papírové ruličky, rozkvetlou zahrádku nebo roztomilou ovečku. Na závěr dopoledne byl pro družstva, do kterých se děti rozlosovaly, připraven velikonoční běh s otázkami. Otázek bylo celkem deset a záleželo nejen na správnosti jednotlivých odpovědí, ale také na čase. Družstva na prvních třech místech obdržela medaile, všichni ostatní pak diplomy a velikonoční perníček. Důležité ale je, že prvňáci zase o trochu víc poznali své starší spolužáky a snad si dopoledne alespoň trochu užili a čtvrťáci ukázali, že se umí o své mladší kamarády postarat, poradit jim a také je povzbudit. Bylo to moc fajn a my se těšíme zase na nějaký další společný program.

A. Kudličková, 4.A