den vody 1 20160322 1695863224Na dnešní dopoledne si paní učitelka Helena Lenhartová společně s osmáky pro naši třídu připravila projekt ,,Den vody“. Děti se v něm zábavnou formou dozvěděly spoustu nových věcí a zopakovaly si, co se již dříve o vodě dozvěděly.

Potom se rozdělily do malých skupinek a cestovaly po jednotlivých stanovištích, kde jim velkou oporou byli právě osmáci. Chytali rybičky, řadili vodní živočichy do vod ,ve kterých bychom je mohli vidět, sledovali pokusy s vodou a odhadovali, které věci se ve vodě rozpustí, co ve vodě bude plavat a co se potopí. Nechyběly říkanky, počítání a spousta dalších zajímavých věcí. Po absolvování všech stanovišť si za asistence osmáků děti samy vyzkoušely pokus filtrace. Na závěr všichni vyplnili závěrečný kvíz. Dopoledne uteklo jako voda a my se museli rozloučit. Pevně však věříme, že se zase brzy nejen s paní učitelkou, ale i našimi novými kamarády při nějakém jiném projektu setkáme. Paní učitelko a naši osmáci- moc Vám děkujeme. Byli jste perfektní!!!

Andrea Kudličková a děti 4.A