prazdniny 1 20240104 1424559938Vánoční prázdniny utekly jako voda, počasí nás v novém roce přivítalo skoro jarní, ale rádi si ještě připomeneme poslední týden u nulťáčků. Děti spolu s jejich šikovnými paní učitelkami pekly vánočky. Co Vám budeme povídat, sliny se z té vůně sbíhaly celé škole. Děti si v provizorní samoobsluze vyzvedávaly potřebné ingredience, zpracovaly těsto a každý sám si podle svého gusta upletl vánočku s rozinkami, mandlemi, nebo jen tak bez přísad.

Po upečení vánoček si děti ve skupinách tvořily vlastní recepty na vánočku pomocí pastelek a obrázků. Na konci posledního týdne loňského roku proběhla v nultých ročnících besídka s rautem, vánočními zvyky při kterých nechyběly lodičky, jablíčka i házení botou a nakonec do třídy přišel i Ježíšek. Už se těšíme, co nás čeká za krásné zážitky v novém roce.