pamatky 1 20191021 1597569960V hodinách prvouky a v centrech aktivit se žáci 3. B třídy věnovali v posledním probíraném tématu naší obci Praze. V pátek 18.10. pak obohatili své vědomosti vycházkou přímo do centra Prahy.  Každý se naučil povídání o nějaké významné pražské památce, a tak se staly samotné děti našimi průvodci. A šlo jim to výborně. Společně jsme prošli část Královské cesty od Prašné brány, přes Karlův most až za Malostranskou mosteckou věž.

Po celou dobu nám přálo teplé počasí babího léta, které ještě víc umocňovalo zážitky z krás Prahy. Cestu jsme zakončili v Muzeu pražských pověstí a strašidel na Malé Straně. Náš průvodce, tajemný mnich, nám představil pražská strašidla a vyprávěl spoustu pověstí. Děti si s radostí vyzkoušely i přítomné interaktivní exponáty a přenesly se tak přímo do světa pověstí.

p. uč. Dana a Eva