vyprava 1 20231106 1411539681Ve čtvrtek 2. 11. naši školu navštívil pan Štěpán Rak, paleontolog a geolog. Všichni jsme se na besedu s ním těšili a naše očekávání nezklamal. Povyprávěl nám o tom, co jeho obor vlastně znamená a co zkoumá. Seznámil nás se spoustou zajímavých exponátů, které si s sebou přinesl. Například děti seznámil se svou nezbytnou pomůckou – paleontologickým kladívkem, které je podle jeho slov téměř nezničitelné, a bez kterého by se zkoumání a hledání zkamenělin neobešlo.

Vysvětlil žákům, jak vlastně zkameněliny vznikly. Děti si mohly vzít do ruky a prohlédnout např. žraločí čelist, mnoho různých zubů dinosaurů apod. Některé děti si s sebou přinesly různé nerosty a horniny a pan Rak jim řekl, jak vznikly, co obsahují atd.
Všem se přednáška dost líbila. Spousta žáků prokázala, jaké má úžasné vědomosti a všichni si odnesli nové poznatky.

Paní učitelky Táňa Kubánková, Barbora Vilímková, Karla Krištofová, Johana Tafatová a Míša Bernardová