sob 1 20230307 1703940986V úterý 7.3.2023 navštívily děti z 2.B třídy ČSOB banku v pražských Radlicích. Po příjemném přivítání ve velké zasedací místnosti jsme se společně s naším průvodcem vydali na prohlídku budov. Dozvěděli jsme se zajímavé informace, například, že budovy jsou ekologické a ohleduplné k životnímu prostředí, vyhřívané pomocí 150 metrů hlubokých vrtů pod stavbou.

Budova si vše také řídí sama, sama si otevře okna, vyvětrá, rozsvítí i zhasíná světla. Všude je spousta květin, které se zalévají recyklovanou dešťovou vodou. V hodinách prvouky jsme si povídali o povoláních. Tady jsme viděli zaměstnance v krásných kancelářích, také střešní posezení s lehátky, velké výhledy, hernu, relaxační zóny. V další části naší návštěvy jsme si povídali o penězích, čím se dříve platilo, čím se platí u nás i v jiných státech, jak lze zaplatit, jak lze vydělat peníze a mnoho dalších otázek bylo zodpovězeno. Trezor ani zlaté cihly jsme neviděli, už víme, že tady nejsou, ale moc se nám v ČSOB líbilo.

 

paní učitelky Dana a Hanka