Vážení rodiče,

vzhledem ke vzniku neoprávněné hysterie a paniky  dnes u nás na škole,  vás chci všechny ubezpečit, že na ZŠ Janského není žádný případ, který by měl být hlášen hygieně a následně  na něj uvalena karanténa.

Panika vznikla na základě tvrzení několika rodičů, kteří dostali zprávu, že žák naší školy byl na zájezdu v Itálii tento víkend. Žák se ze zájezdu v Itálii vrátil před 14 dny, škola ihned komunikovala s rodiči a následně s Hygienickou stanicí hl. m. Prahy, ÚMČ Prahy 13 a dětským lékařem. Žádná karanténa nebyla nařízena.

Prosím proto, aby panika dále nebyla šířena. Není důvod brát děti z výuky. Škola sleduje situaci a na vše reaguje dle nařízení MŠMT, zřizovatele a Hygienické stanice hl. m. Prahy.

Děkuji za pochopení. Jan Havlíček, ředitel ZŠ Janského