bezpei 1 20200226 1948961678V prvním únorovém týdnu na naší škole proběhly preventivní programy Linky bezpečí určené pro žáky 3. - 9. ročníků. Žáci si již předem vybrali témata, která je nejvíce zajímala. Některé třídy zajímalo, proč si s někým nerozumí, jiné, jak se orientovat a chovat na sociálních sítích, ty nejstarší pak téma dospívání.

V dvouhodinovém bloku pak žáci s lektorkami Linky bezpečí daná témata otevřeně probírali na svých zážitcích i na modelových situacích, hledali způsoby řešení problémů a diskutovali o náročných situacích, se kterými se mohou setkat. Všichni též získali informace, jak funguje Linka bezpečí, aby věděli, na koho se mohou bez obav v případě svých problémů obrátit.