drazany 1 20200218 1873266885V prosinci se žáci 5. - 9. ročníků vydali na výlet do Drážďan, aby zde na vánočních trzích načerpali tu správnou předvánoční atmosféru. Nejprve navštívili muzeum Hygieny, kde se seznámili s fungováním lidského těla, na modelech nacházeli jednotlivé lidské orgány, vyzkoušeli si rovnováhu, zjišťovali, jak dobře vidí a slyší. Velkou výhodou bylo, že některé popisky modelů byly i v českém jazyce.

A pak nastalo to, na co se všichni těšili nejvíce – návštěva vánočních trhů. Někteří se ihned vrhli na ochutnávku tamější kuchyně, jiní na trzích nakupovali upomínkové předměty, ale všichni navštívili nedaleké obchodní domy, aby nakoupili vánoční dárky. K autobusu se tak žáci vraceli obtěžkáni nákupními taškami. Výlet se vydařil a určitě dárky pod vánočním stromečkem potěšily všechny obdarované.