trhy 1 20191205 1093316116Dne 4. 12. 2019 žáci ze ZŠ Janského pomohli podpořit Občanské sdružení Beluška, z. s. na vánočních trzích. Tato organizace vytváří společensky prospěšné, efektivní a produktivní pracovní pozice pro osoby se zdravotním znevýhodněním, primárně se zrakovým postižením.  V atriu radnice zástupci sedmé třídy nabízeli nazdobené perníčky a sušené ovoce krásně aranžované na párátkách. S výrobou těchto předmětů pomáhala celá sedmá třída a dívky z třídy deváté. Zájem byl veliký. Do zapečetěné pokladničky vkládali kupující nemalé prostředky za prodávané předměty. Výtěžek z prodeje za všechny školy z Prahy 13 bude předán vedením Radnice MČ Praha 13 zástupcům organizace Beluška.  Při nejbližší příležitosti se jistě dozvíme, kolik finančních prostředků se touto formou podařilo získat.