Na čtvrtek 17.5. měly třídy 8.A a 8.B naplánovaný výlet do skanzenu v Přerově nad Labem, malebného místa nedaleko Prahy, kde jsou k vidění ukázky lidové architektury, tradic a řemesel. Co čert nechtěl, po bezmála dvou měsících sucha, nás ráno na místě setkání smáčel déšť a nebe neslibovalo, že se situace změní. Poděkování patří dětem, které i přes nepříznivé počasí, čekaly s chlebníčky a ve sportovním oblečení na své paní učitelky. Ty je (snad mile) překvapily "suchou" variantou výletu - návštěvou kina. Tento nápad byl jednomyslně odhlasován a my jsme se vypravili na zbrusu nový, vysoce ceněný film Avengers: Infinity war, ve kterém děti potkaly své oblíbené hrdiny z komiksů a fantasy příběhů, kteří společnými silami bojovali za záchranu vesmíru. Bonusem bylo promítání ve 3D a původní znění s titulky, díky kterému si děti mohly procvičit, nebo alespoň "naposlouchat" angličtinu. Změny programu nikdo nelitoval a do Přerova se ještě do konce školního roku jistě podíváme.

Andrea, Alena a děti z osmých tříd