projekt 1 20160426 1246102912Dnešní dopoledne si naši deváťáci připravili fyzikální projekt pro mladší spolužáky ze 4. A. Bylo přichystáno 8 stanovišť, na kterých se postupně všechny děti vystřídaly. Čtvrťáci viděli brzdnou sílu, seznámili se s jednoduchými stroji a jejich využitím,

naučili se zapojit jednoduchý el. Obvod (zvonek, žárovku, rezistor), pokusili se třením získat statickou elektřinu, viděli demonstraci změny atmosferického tlaku v praxi pomocí vajíčka, které se bez porušení protáhlo úzkým otvorem, vytvořili magnetické pole, které si předtím znázornili pomocí indukčních čar a zkusili si změřit základní fyzikální veličiny – délku, objem a hmotnost. Děti tato práce velmi bavila a určitě si budou chtít příští rok zase nějaké další pokusy vyzkoušet. Všem deváťákům moc děkujeme!

Andrea Kudličková, Tomáš Bjaček