husitske dny 1 20160614 1646564523Ve středu 8.6. vyrazily děti ze 4.A a 4.B společně se svými třídními učitelkami i paní zástupkyní Kolářovou vlakem na celodenní výlet do Tábora. I počasí nám přálo a sluníčko svítilo o sto šest. Děti ve velmi pestrém programu měly možnost vyzkoušet si nejen středověký boj,

ale v divadelním představení se dozvěděly spoustu informacío této husitské době.Asi nejvíce je zaujalo kázání Jana Husa a jeho odsouzení k upálení. Navštívili jsme také zbrojnici, kde jsme si měli možnost vyzkoušet různé železné masky a brnění, ale také potěžkat několik druhů mečů. Před odjezdem jsme se ještě proběhli po hřišti a sice značně unaveni, ale jistě spokojeni, jsme se vrátili zpátky do Prahy. Bylo to super. Děti byly skvělé a my jistě podobný výlet naplánujeme i na příští rok.

Andrea Kudličková, 4.A