Již čtvrtým rokem se pravidelně scházíme, abychom  absolvovali Hru po Praze, kterou pro naše děti z 8.B a nás rodiče, organizují a připravují paní učitelka Jana Olšovská společně s dcerou Petrou, učitelkou ze  ZŠ Chlupova.

Každý rok si pro nás připraví jedno téma k poznání Prahy. Hra to nazýváme proto, že si při tomto setkávání vždy tak trochu hrajeme jak se svými dětmi, tak i s vědomostmi. Při této hře ale vůbec nejde o to, jaké máte znalosti, jde spíše o to, abyste znalosti získali a strávili tak (i trochu užitečně) čas se svými dětmi.

Prvním tématem byla Královská cesta, kterou jsme natřikrát prošli ze Staroměstského náměstí až na Pražský hrad. Během hry nám bylo dopřáno spoustu informací nejen o starobylých domech, kostelech, sousoších, náměstích a dalších místech a pražských zákoutích, ale dozvěděli jsme se toho i spoustu o bohaté historii našeho města. Toto téma nám bylo ještě obohaceno o Tramvajovou hru, kdy jsme poznali Prahu i z pohledu MHD.

Druhým tématem byly pražské parky. I na těchto setkáních jsme objevili spoustu zajímavých míst, která nám při normální procházce parkem unikala nebo jsme si jich prostě nevšímali. Nakoukli jsme tak do zákoutí Zahrady Kinských, Petřínských sadů, Stromovky, ale i obory Hvězda nebo Divoké Šárky.

Třetím tématem byly pražské mosty. Prošli jsme postupně okolí všech mostů, které vedou na území Prahy přes řeku Vltavu od mostu Závodu míru na Zbraslavi až k Trojskému mostu, a možná byste nevěřili, kolik zajímavostí jsme objevili. Tuto část hry jsme zakončili plavbou parníkem a poznali tak některé mosty i z jiné perspektivy.

Čtvrtým tématem jsou pražské lesoparky. Do těchto míst se už musí trochu více cestovat, ale ani to nás neodradí, abychom mohli poznávat místa, která jsme většinou ještě nenavštívili. Objevili jsme tak třeba krásy Draháňského a Čimického údolí, lesoparku Kamýk nebo třeba okolí Hostivařské přehrady.  Tuto část nám paní učitelka Olšovská okořenila Hrou po domovních znameních, při které jsme se vrátili z přírody zpět do centra města a odkryli tak jejich tajemné záhady.

Závěrem musím říci, ať už jsme se při hrách toulali centrem nebo na okrajích Prahy, tak všechny části pro nás znamenaly nejen moc příjemná setkání, ale také bližší poznání našeho krásného hlavního města. Paní učitelce Olšovské a její dceři za jejich obětavost, jelikož přípravám a samotným “hrám“ obětovaly spoustu svého volného času, právem patří velký DÍK.

Za rodiče a děti z 8.B Marcela Bartáková