botanicus 2 20150525 1446473173V rámci celoškolního projektu navštívily děti naší třídy Botanicus v Ostré u Lysé nad Labem. Děti vybraly trasu vlakem z Masarykova nádraží. Cesta byla fajn, celkem příjemná a vláček motoráček nebyl ani plný.

Po zaplacení vstupného jsme si v Botanicusu nejdříve prohlédli celý areál, aby děti věděly, kde se co vyrábí a mohly si spočítat, kolik grošů na výrobu svého výrobku budou potřebovat. Rozdělily se do skupinek, stanovily jsme si čas a místo, kde se zase sejdeme a děti vyrazily . Nejvíce se jim líbilo rýžování zlata, výroba provazu, výroba šperku z drátku a ručního papíru. Každý si určitě vybral, něco vyrobil a někteří nezapomněli s malým dárečkem ani na své nejbližší.

Naštěstí i počasí celkem vydrželo a pršet začalo až při naší zpáteční cestě. Tak jsme si to všichni pěkně užili.

ANDREA. 3.A