Stránky třídy 3.A

Garfieldovy úkoly

Kalendář událostí

Zvací dopis

Podívejte se na video z letošních Holan.

Hřiště

Vážení rodiče!

Posílám několik závěrečných informací před prázdninami:

- Chtěla jsem dát dětem domů složky s pracemi, aby si společně s vámi vytvořily výběrové portfolio. Nakonec jsme to stihli ve škole, takže máme splněno a vy už to nemusíte řešit :).

- Stavba hřiště z pneumatik se odkládá na začátek příštího školního roku. Museli jsme na obec zaslat žádost, jestli smíme finanční dary, které jste věnovali, použít. Do této chvíle je na účtu školy částka cca. 30 000,-. Všem, kdo jste přispěli, moc děkuji. Pokud by se chtěl ještě někdo připojit, samozřejmě má ještě možnost.

- Děti dostaly za úkol o prázdninách posílat zprávy o svých zážitcích a cestování. Součástí zprávy má být fotografie s vyrobeným maňáskem. Za každou zprávu získají pro svůj tým bod do naší celoroční cestovatelské hry. Zprávy mohou zasílat na m.lin@email.cz, písemně na adresu školy a mé jméno ZŠ Janského 2189 , případně zprávou mobilním telefonem. Závěrečné vyhodnocení proběhne první den školy 3. září.

- 3. září se sejdeme v 8:00 v naší třídě. Bližší informace týkající se začátku školního roku pošlu dětem ve zvacích dopisech.

- 4. září mají děti přijít do školy v kostýmech, které měly na školu v přírodě - „pravěk“.

- Od paní Pivoňkové jsem dostala pro třídu peníze za sběr starého papíru. Na základě naší domluvy na poslední třídní schůzce ohodnotím tři nejlepší „sběrače“, za zbytek peněz koupím dětem nové knížky pro projekt „Čtení pomáhá“.

- Na závěr ještě z mojí strany poslední prosba, nekupujte mi prosím s dětmi na závěr roku řezané květiny, hned v pátek po vysvědčení odjíždím na dovolenou.

Moc děkuji za spolupráci, vstřícnost a pomoc při mojí práci, přeji Vám i dětem krásné slunečné prázdniny a budu se těšit na příští rok.

Monika Linhartová

Organizace závěru školního roku

4. - 29. června

Škola v přírodě – děti dnes dostaly dokumentaci ke škole v přírodě, pokud ještě nemáte uhrazený doplatek na švp, prosím o zaplacení nejpozději do 8.6.

Nejpozději do pondělí 11.6. si děti donesou barevnou ponožku na výrobu maňáska.

Středa 6.6. Závěrečná písemná práce z českého jazyka

Čtvrtek 7.6. Závěrečná písemná práce z matematiky

Pátek 8. 6. Závěrečné bruslení – Sraz v 8:00 před školou, předpokládaný návrat okolo 13:00.

S sebou: brusle, chrániče, helmu, svačinu a pití, kartu na MHD, pláštěnku, kapesné podle uvážení rodičů.

Co nás čeká? Park Vltavanů, cesta podél Vltavy, dobrodružná plavba přívozem na druhý břeh Vltavy.

Čtvrtek 14. 6. Hvězdárna na Petříně – VÝLET DO VESMÍRU

K tematickému celku probíranému v prvouce máme naplánovaný výlet na Petřín.

Sejdeme se v 7:45 před školou, předpokládaný návrat bude okolo 13:00.

S sebou: Batůžek, svačinu, pláštěnku, kartu MHD.

Cena: 45,- , prosím o zaplacení do úterý 12. 6.

Pátek 15.6. Slavnostní otevření běžeckého oválu.

Zveme všechny rodiče, děti poběží symbolickou štafetu, budou zpívat píseň, zúčastní se i pan starosta, který slavnostně přestřihne pásku …Akce bude probíhat od cca. 9:00 do 10:00.

Vyučování končí v 11:45.

Pondělí 18.6. Turnaj v branballu

S sebou: Sportovní oblečení a obuv, svačinu a pití, sraz v 8:00 u zadního vchodu do tělocvičny, konec vyučování mezi 12:00 – 13:00

Úterý 19.6. Odevzdávání učebnic a rozdávání výkresů

S sebou slepené a vygumované učebnice, peníze na zaplacení za zničené knihy (děti se dozví s předstihem, kolik kdo bude platit), svačina, velká taška na výkresy, penál, stolní hra.

Konec vyučování v 11:45

Středa 20.6. Příprava na švp, balení, úklid třídy

S sebou svačina, penál, stolní hra.

Konec vyučování v 11:45

Čtvrtek 21. - čtvrtek 28.6. Škola v přírodě

Pátek 29.6. Vysvědčení

S sebou tvrdé desky na vysvědčení, družina funguje od 9:00, od 11:00 se vydávají obědy.

Děkuji všem za spolupráci.

KRÁSNÉ PRÁZDNINY!

Plánované akce:

29. 5. Focení tříd

8. 6. Výlet do Braníka na inlinech

14. 6. Štefánikova hvězdárna

21. - 28. 6. - Škola v přírodě - Holany

29. 6. Vysvědčení

Proběhlé akce:

Výlet pro odvážlivce

20. 4. Den Země

26. 4. 17:00 Pálení čarodějnic

9. 5. Sportovní den - Dobřichovice

První jarní bruslení

Zastavení v USA

Pracujeme v centrech

Blíží se zápis budoucích prvňáčků a protože letošním tématem budou "Mimoni", nechtěli jsme ani my ve 3. A přijít zkrátka. Společně s těmito oblíbenými žlutými záškodníky jsme počítali, pracovali s texty, luštili i přiřazovali, určovali mluvnické kategorie, v centru psaní nechyběl popis oblíbené postavy. Stejně jako oni umíme spolupracovat, ale na rozdíl od nich my žádní "mimoňové" nejsme, takže nám práce šla krásně od ruky.

Velikonoční centra

Sněhová královna

Čteme a pomáháme

Poslední bruslení

Dalším státem, který jsme při našem cestování navštívili, je Itálie a tak je jasné, že jsme si nemohli nechat ujít výrobu pizzy. ???? foto

Poslední plavání

Zimní ŠvP Benecko 2018

Vánoční besídka - foto - video

Plavání - foto

Máme pro vás video z Holan 2016.