den zem 1 20190426 1986776240Den Země je dnem věnovaným naší planetě a v konečném důsledku i nám všem. Tento celosvětový svátek se slaví od roku 1971, vždy 22. dubna. Také pro žáky 2. a 3. B se tento den stal námětem pro celodenní projektové vyučování. V zajímavých týmových činnostech si děti připomněly vše podstatné, co by měly o své Zemi znát a co je pro naši planetu důležité.

Během venkovních činností děti pracovaly s přírodninami – např. barvily jarní paletu atd.
Na závěrečném hodnotícím kruhu každý tým odprezentoval výsledky své práce. Každý žák napsal svůj vzkaz Zemi. Získané poznatky vedly k zamyšlení, co pro naši modrou planetu uděláme, aby i v budoucnu byla rájem pro všechny své obyvatele. Projektový den se vydařil a byl zakončen krásnou písničkou.

Paní učitelky Táňa a Dana