film 1 20180426 1781579333Tak se jmenuje film, jehož premiéru včera absolvovala třída 8.A se svou třídní učitelkou v kulturním sále pražského Hlavního nádraží. Zabývá se velmi vážným, byť neprávem opomíjeným tématem dětí z dětských domovů, které se ze dne na den v den svých 18. narozenin octnou na ulici, bez pomoci, přátel a rodiny. Viděli jsme 5 příběhů, nelehkých osudů dětí z dětských domovů, které jsou dnes už dospělé a kterým se naštěstí podařilo se úspěšně zapojit do společnosti a dokážou se o sebe postarat. Ne všichni bohužel mají takové štěstí a je potřeba jim pomáhat.
Děti film velmi zaujal, po jeho skončení mohly diskutovat s aktéry filmu i s režisérem, panem Igorem Chaunem.
Moc děkujeme paní učitelce Ulvrové z nadace MimoDomov za tip a za pozvání a doufáme, že se děti budou moci zapojit při projektovém dnu nadace a pomoci alespoň touto cestou některým dětem z dětských domovů.

A. Buljatová