prvni pomoc 1 20180419 1266233331Žáci I. a II. stupně na ZŠ Janského získávají nejenom kvalitní vzdělání, ale také mají možnost získat mnoho praktických dovedností. Jednou z nich je schopnost zachovat se v krizové situaci správně a zachránit život. Z tohoto důvodu prošli žáci 5. a 8. ročníků praktickým kurzem první pomoci, který byl zajištěn mediky ze 3. Lékařské fakulty v Motole.

Žáci získali dovednosti, jak se správně zachovat při zavolání rychlé pomoci, při simulovaném rozhovoru, dále měli možnost cvičit nepřímou srdeční masáž a obvazové techniky a postupy při dalších krizových situacích. Umět zachránit život je jedna z nejdůležitějších schopností, co člověk může umět. Doufáme, že se do takové situace nikdy nedostanou, ale kdyby ano, budou si umět poradit.