kniha 1 20180402 2057194968I žáci 4. B se připojili k akci Noc s Andersenem a ve středu 21. 3. přespali ve škole. Jak již z názvu akce vyplývá, nešlo jen o obyčejné přespání. Během večera se děti seznamovaly s autorem Vojtěchem Steklačem a jeho knihami pro děti. Nejprve sestavovaly puzzle s názvy jeho nejznámějších knih, a pak si z nich předčítaly různé ukázky.

Asi nejvíce všechny zaujala kniha Pekelná třída řádí, která byla velmi vtipně napsaná. Před spaním, již ve spacácích, všichni poslouchali Boříkovy lapálie, skvěle namluvené M. Dejdarem. I když spaní na karimatkách nebylo moc pohodlné, noc proběhla v klidu a ráno se všichni posilnili občerstvením, které připravily maminky a paní učitelka. Určitě si tuto akci opět zopakujeme.

Za 4. B Karla Krištofová

Výkaz práce Diochi březen
6.-9.3. – 6 hod. – Změny webu dle požadavků paní Exnerové – hlavička, menu, patička
11.3. – 1 hod. – Doplnění grafických prvků od pana Platla
23.3. – 5 hod. – úpravy a opravy na sucuri.net
25.3. – 4 hod. – úprava šablony časopisu sféra pro HTTPS. Původně šablona nebyla SSL kompatibilní
15.-31.3. – 45 hod. – Převedení obsahu časopisu sféra na nový web. Většina práce ruční, jen část automatická. Nutná ruční oprava odkazů na jiné části webu, zadávání tagů atd. Instalace nových prvků a modulů.

Celkem 61 hodin.