V rámci aktivit Agendy 21 byla ZŠ Janského oslovena jako spoluorganizátor akce Den zdraví. Žáci 9. třídy od rána před Radnicí Prahy 13 pomáhali stavět stánky, kde se od 13 hodin rozběhla oficiální akce. Každý účastník obdržel hrací kartu, podle které prošel 19 úkolů a vyzkoušel si různé aktivity zaměřené na informaci o správném životním stylu, zdravé výživě i aktivním pohybu. Nechyběly ochutnávky zdravých potravin, akce Zoubky jako perličky, Prima kolo, Aroma terapie, Mamma Help, Dentální hygiena, Onkomaják, Masáže Belluška, Respektuj 18, Policie hl. m. Prahy – prevence a doprava a jiné. Velkou atrakcí pro děti byl skákací hrad. Akce pro nás skončila v 17 hodin. Od 13ti hodin žáci rozdávali letáky k akci lidem, kteří procházeli okolo radnice. Dětem pak zadávali úkoly, kvízy a provázeli je všemi aktivitami. Cela akce byla úspěšná a splnila předpokládaný cíl osvěty široké veřejnosti. Velkou pochvalu zaslouží všichni účastníci, ale především ti, kteří vytrvali až do úplného závěru akce - Vojta Źáček, Pepa Pettik, Jirka Jelínek a Zděnek Lébl.

V příštím roce doporučuji na této akci účast nižším ročníkům.

PaedDr. Jana Civínová – třídní učitelka