V neděli 1.10. se uskutečnil v naší škole již desátý ročník závodů pro dívky ve sportovní gymnastice. Účast byla rekordní, 19 oddílů z celé republiky a 204 závodnic mluví naprosto jasně. Závod je nejen mezi dětmi, ale i trenéry oblíbený a jen tak si ho někdo ujít nenechá.

A je opravdu na co se dívat. Kotouly, stojky, hvězdy, přemety, araby, šprajcky, salta...to se opravdu asi jen tak v nějaké škole nevidí. To ale není nejdůležitější. Tím je nadšení závodících dětí. Skvělé je, že gymnastika děti baví, chtějí soutěžit a posunuje je to stále dál a dál.Naše závodnice musíme moc pochválit. Velice se snažily a družstvo ve složení Lea Pospíšilová, Kája Talian a Anička Klimešová obsadilo druhé místo a odváží si stříbrné medaile.Lea navíc i bronzovou za soutěž jednotlivkyň. Hlavní poháry a medaile přišla rozdávat naše dvojnásobná olympionička Kristýna Pálešová. Mě moc osobně potěšila její slova: Obdivuji Vás, jak tuto práci děláte , je vidět, že ji děláte velmi dobře. Jinak by Vám sem tolik dětí nikdy nepřijelo. A to je zase o tom celém týmu rodičů, pedagogů a všech, co přiložili ruku k dílu a pomohli. A kdo vyhrál? To opravdu není to nejdůležitější. Zvítězili všichni už jenom tím, že tu byly, předvedly krásné výkony a hlavně nám ukázaly, jak je pro ně gymnastika důležitá a součástí jejich života. Chtěla bych moc poděkovat panu řediteli Havlíčkovi za zajištění skvělého zázemí pro tento závod a také paní Pivoňkové, která byla mou pravou rukou, velmi mi pomáhala a závod si bez ní nedokáži představit. Za skvělou spolupráci pak poděkování Lence a Michalovi Šotolovým z gymnastického pražského gymnastického svazu. A v neposlední řadě svým kolegyním trenérkám, rodičům mých gymnastek a všem, co se starali, pomáhali, nosili a uklízeli - paní Pelantové. Ani bez vaší pomoci by závod nemohl být takový, jaký byl. Děkuji Vám všem.

Andrea Kudličková trenérka gymnastiky

drácek 2017