Ropeskipping  má na naší škole (ZŠ Janského) už dlouhou tradici. Na Vánočním jarmarku mohli  diváci shlédnout sestavy s trikovým skákáním, ale ropeskipping je i skákání rychlostní.

V posledních letech se k nám přidávají i další školy na Praze 13. Ve středu 13.4. se již podruhé uskutečnila soutěž v rychlostním skákání týmů.

V týmu skáčou vždy 4 skokani – dva z nich střídnonož a dva snožmo. Každý skáče 30 vteřin a počet přeskoků se sečte dohromady.

Soutěže se zúčastnily týmy ze čtyř škol – ZŠ Kuncova, FZŠ Brdičkova, FZŠ Otokara Chlupa a ZŠ Janského. Skokani byli rozděleni do dvou kategorií. V kategorii 1. – 3. třída bylo 17 družstev a kategorie 4. – 5. ročník čítala 16 družstev. Vidět tolik nadšených skokanů na jednom místě byl opravdu zážitek. A co teprve, když začali skákat… Našli se mezi nimi skutečně výborní skokani a skokanky a byla možnost sledovat skvělé výkony.

V mladší kategorii zvítězilo družstvo druháků ze ZŠ Janského (Ohniví vlci), kteří dokázali naskákat 252 přeskoků, ve starší kategorii vyhrál tým z FZŠ Brdičkova (Rebelky) s úžasným výsledkem 586 přeskoků za 2 minuty.

Před vyhlášením si děti mohly vyzkoušet i další ropeskippingové disciplíny – dlouhé lano a double dutch.

Všem skokanům přejeme lehké  a rychlé nohy a především radost ze skákání, protože stále platí: „Tam kde končí skákání přes švihadlo, začíná Ropeskipping.“