andersen 1 20160403 1778281157Noc s Andersenem  je mezinárodní projekt na podporu dětského čtenářství. V tomto roce proběhl  ve více než 1619 řádně registrovaných čtecích místech Evropy i zámoří. Ve veřejných i školních knihovnách, školních třídách, klubovnách, ústavech, všude na dálku spojilo  pohádkové dobrodružství malé čtenáře několika zemí.

V naší škole prožily děti ze tříd 2,B, 3.A,B a 4.B tuto noc 31.března , kdy se sešlo celkem 46 malých  milovníků knížek. V klubovně ve společném kruhu jsme si tento podvečer navzájem představili přinesené oblíbené knížky. Zasoutěžili jsme si v pamětním kvízu a vyrobili si z papíru opičku Žofku. Za okny nastala tma a my jsme napjatě očekávali, jestli nás i tento rok navštíví pan Andersen. Přišel. Pověděl nás spoustu moudrých slov, přiblížil významného českého spisovatele Miloše Macourka a přinesl nám pro noční čtení jeho knihy. Za to všechno jsme panu Andersenovi poděkovali pěknou básničkou. A pak už nám paní učitelky četly ukázky z knih.  A že jich  pan Macourek napsal! A také jsme žonglovali, hráli na tichou poštu, létali i tancovali se Saxánou, která přímo vletěla do klubovny na koštěti, až se některé děti lekly. Velkým překvapením bylo, když do místnosti vešla krásná princezna Arabela s kouzelným prstenem a prstýnky také obdarovala děti. Poslední pohádka zazněla v 1 hodinu po půlnoci a slyšela ji Linda, Sára A., Sára R. a Amálka.

Byla to opravdu kouzelná noc. Ve škole, ve druhém patře se objevil strom pohádkovník, na kterém si i vy můžete přečíst vzkazy. Vzkazy, při kterých děti nemyslely jen na sebe, ale na všechny lidi a své blízké.

D.Zunová