prokopak 3 20150623 1028278981V rámci celoškolního projektu Krásy naší vlasti navštívila také třída 1.B jedno krásné místo. Kdo by si myslel, že je to daleko, mýlil by se. Nachází se v těsné blízkosti naší školy. Je to Prokopské údolí. Naše poznávání začalo v pražských Hlubočepích.

Na místo jsme přicestovali autobusem, tramvají a Pražským semmeringem, což je železniční trať, která je považovaná za jednu z nejkrásnějších. Krásnou procházkou údolím jsme navštívili Hlubočepské jezírko, Prokopskou jeskyni, malou farmu s domácími zvířaty, dětské hřiště. A co jsme ještě dělali? Při nakupování procvičovali matematiku, malovali jsme paletu přírody, kde místo barev jsme použili vše, co se nabízelo v přírodě. Hledali jsme zkameněliny, poznávali rostlinky a při tom všem pracovali na úkolech v pracovních listech.

Před samotným výletem jsem dětem položila otázku: Co bych rád zažil/a/ v Prokopském údolí? Odpověděly: hrát si na hřišti, najít zkamenělinu, hrát si na schovávanou, podívat se do jeskyně, legraci, najít trilobita, vidět potok, prohlížet si kameny, nějaké úkoly, vidět skálu, podívat se na nádraží.

Druhý den po výletě odpovídaly děti na otázku: Co mě na výletě překvapilo, zaujalo?

Odpovídaly: jeskyně, déšť, kozy, jezero dlouhé 106 m, zkameněliny, šel jsem v jeskyni bez baterky, maloval jsem, jezírko, hrál jsem si na hřišti, jel jsem autobusem a tramvají a vlakem, zima v jeskyni, že mi Filip půjčil baterku, skály.

Potěšilo mě, že všechno, na co se děti těšily, se jim splnilo. Při svém putování za poznáním Prokopského údolí ušly nejméně 3 km. Byly statečné a měly skvělou náladu, i když nám chvílemi pršelo. Poznali jsme společně spoustu zajímavých věcí.

D.Zunová