ovov2015Dne - 23.4. 2015 se všichni přítomní žáci školy účastnili sportovního dne s náplní disciplín Odznaku všestrannosti olympijských vítězů a Olympijského víceboje. V roli rozhodčích a časoměřičů na jednotlivých stanovištích působili učitelé, vedení školy i pozvaní hosté.

(sprint 60 m, – Dana Zunová, Lucie Hauerlandová, Denisa Dobruská, skok daleký – Marcela Kolářová, Monika Linhartová, medicinbal – Marie Lišková, Tereza Skálová, shyby – Martin Horák, švihadlo – Katka Šrámková, trojskok – Renata Ulvrová, kliky – Andrea Kudličková, leh-sedy – Tomáš Bjaček, hod kriketovým míčkem – Jana Olšovská a Helena Lenhertová, běh 1000 m – Táňa Kubánková, Bětka Adamíčková, hod basketbalovým míčem ze sedu – Zuzka Hauerlandová, T-běh – Miroslav Foltýn, Miloš Beran, postoj čápa – Alena Buljatová, předklon – Vlaďka Atanasovová, výška – Hanka Paulová, váha – Dana Dražanová, skok z místa – Jana Melichárková).

Organizace  závodu  byla postavena na spolupráci dětí. Žáci vyšších ročníků se starali o 2 mladší spolužáky. Prováděli je jednotlivými stanovišti, dohlíželi na rozcvičení, správné technické provedení disciplín a též na pitný režim i oblékání. Realizovali zábavu v době přestávek. Příkladem sloužili především vlastním sportovním výkonem. Na jednotlivé disciplíny si žáci nosili své osobní listy a po splnění a zapsání výkonů ze všech disciplín je odevzdali svým třídním učitelům.

Doplnění výsledků do celorepublikového adminu Sazka olympijského víceboje čeká následně jednotlivé třídní učitele. Komu se podaří výsledky do počítače zapsat, jeho třída se pak může na konci školního roku těšit na sportovní vysvědčení vypracované Olympijským výborem.

Celému sportovnímu dni přálo počasí a nezbývá než poděkovat všem zúčastněným i těm, kteří nás podporovali. Výbornou odměnou pro sportovce byly jogurtíky, které od firmy Danone zařídila paní Toušková. Akce je svým rozsahem mimořádná, proto jak pořadatelé, tak i sportovci zaslouží velké uznání.

Jana Civínová – učitelka TV