energie 23 20150417 1696638187V úterý 8. dubna se žáci 8. A zúčastnili workshopu v Národním technickém muzeu. Workshop byl na téma Energie a skvěle doplňoval teoreticky i prakticky učivo fyziky osmého ročníku.

Žáci si mohli vyzkoušet nejrůznější fyzikální pokusy, při kterých energie vzniká, přenáší se nebo spotřebovává. Zároveň si osvěžili paměť při opakování témat jako mechanika kapalin nebo optika. Žáci 8. A spolupracovali, reagovali na odborné termíny a i instruktoři byli znalostmi žáků mile překvapeni. Závěrem si osmáci prohlédli expozici celého muzea, kde je nejvíce zaujala výstava automobilů Jawa, parní lokomotivy a automobil Präsident, o kterých se učili v hodinách fyziky, a které teď viděli živě.