noc s andersenem 2 20150406 1777286973Již poněkolikáté navštívil naši školu pan Andersen. Děti, které se této události zúčastnily, vědí, že se tak děje za jedné kouzelné noci. Ta bývá někdy okolo narozenin H. Ch. Andersena (*2.4.1805).

Letos připadla na úterý 31.3.. Děti také ví, že ve škole musí přenocovat. Naše škola je jedním z mnoha míst, ve kterých se Noc s Andersenem koná.

Stateční , zvědaví a zvídaví žáci 1,B, 2.A, 2.B a 4.A se sešli ve škole v 18:30 se spacáky, karimatkami i večeří a snídaní a byli připraveni vyslechnout spoustu pohádek. Knihy přinesl sám pan spisovatel Andersen a letos to byly právě jeho knihy, protože si připomínáme 210 let od jeho narození. Spisovatel si s dětmi popovídal o knihách a milým překvapením bylo, že všechny děti mají knihy a jejich příběhy rády a všechny také své oblíbené knihy představily.

Poslouchání pohádek bylo provázeno i zajímavými úkoly (let na koberci – Létající kufr, skládání sirek do krabičky – Holčička se sirkami, výroba kouzelných brýlí – Sněhová královna, pyžamová módní přehlídka – Císařovy nové šaty, stání na jedné noze – O statečném cínovém vojáčkovi,….). Děti postupně usínaly, ale poslední posluchači (Ondra S. s Matějem F.) slyšeli pohádku ještě ve dvě hodiny ráno.

Ráno se děti probudily do krásného předprázdninového dne obohaceny o bezpočet nových zážitků a krásných pohádkových slov. Věříme, že v nich radost ze čtení zůstane a podobnými událostmi ji ještě prohloubíme.

Kateřina Šrámková