zvoneek 58 20150310 1788159143Ano, už je to tady. Nadešel den D a s ním i další školní kolo Butovického zvonečku - soutěže ve zpěvu dětí prvního i druhého stupně.    Video

Všechny děti se poctivě připravovaly a vítězové třídních kol postoupili do kola školního. A boj o přední místa je čekal právě dnes. Soutěže se tentokrát zúčastnilo 37 dětí. Velká škoda, že ne všechny třídy vyslaly do boje své zástupce. Asi nejvíc skvělých zpěváčků máme v 5 , 3 a 2. třídách. Soutěž slavnostně zahájilo duo Aničky Krulišové a Zuzanky Janebové z 5. třídy vystoupením flétniček. Vzápětí zahrála své skladbičky na klavír také páťačka Lucinka Ernstová a pak už soutěž mohla začít. V kategorii první zvítězila Linda Habrcetlová. V kategorii druhých tříd zazářila Evelinka Gryčová. Ve třetí kategorii to bylo hodně napínavé, děti zpívaly s nasazením čistě a zřetelně. Nakonec minimálním rozdílem zvítězil Lukáš Brautferger před Honzíkem Bartoškem. Stejně těžké rozhodování měla porota se zpěváčky 5. tříd. Těsně nakonec zvítězila Anička Bartošková před Zuzkou Janebovou a Kristýnkou Koval. I šesťáci měli v soutěži své zastoupení. Tady nakonec zvítězil Jirka Jelínek. Škoda že v 8. třídách soutěžila pouze Verunka Lelková, nicméně o to víc si mohli posluchači její výkon vychutnat. Vítězové školního kola postupují do obvodního kola, které bude v dubnu na radnici Prahy 13. Budeme všem držet palce, aby se jim vystoupení vydařilo. Poděkování patří také porotě - paním učitelkám Alici Uhlíkové, Marcele Kolářové, Andree Kudličkové a panu učiteli Milošovi Beranovi. A určitě nesmíme zapomenout na poděkování rodičům, kteří si našli chvilku času a přišli naše zpěváčky povzbudit a potleskem také odměnit.

Budeme se těšit zase někdy příště.