odznak 8 20141022 1297372568Dne 21.10. 2014 poskytla ZŠ Praha 13, Janského 2189 zázemí hvězdnému týmu organizátorů OVOV pro uspořádání akce: „Odznak všestrannosti olympijských vítězů - Pětiboj Prahy 13“. Nechybělo nic, na co jsme od týmu OVOV zvyklí. Perfektní organizace, dovezené nářadí i náčiní, výzdoba tělocvičny, poháry, diplomy, průběžné výsledky v elektronické podobě, vlastní zapojení do sportovního zápolení (vložená soutěž proti vybraným učitelům TV). Nechyběla ani autogramiáda olympioniků.

V letošním roce jsme měli tu čest přivítat reprezentanta kanoistiky pana Jana Jiraně, který se v letech 1960-1964 vždy účastnil nejen finálových bojů na MS, ale rovněž i finále na OH v Tokiu a reprezentanty cyklistiky pana Slavoje Černého, jehož úspěchy bylo možné zaznamenat v letech 1957 – 1963. Obdivuhodný je jeho rekord na 4 km, který nebyl v letech 1960-1967 překonán.

Soutěž byla vyhlášena pro smíšená 8 členná družstva ročníku narození 2000-2003. Všech 73 soutěžících podporovali jak přítomní diváci, tak i 14 pomocných rozhodčích z řad žáků ZŠ Janského. Příjemnou sportovní atmosféru doplnily výborné výkony těch nejlepších. Oživením byla biketrial show v podání Tomáše Zedeka.
Velký potlesk sklidilo i vystoupení žákyně 9. třídy ZŠ Janského. Darja Scheveleva předvedla část sestavy pro MS juniorů v Pole dance.
Pochvala i poděkování patří všem reprezentanům i rozhodčím. Naše družstva skončila na 5. a šestém místě, ovšem v kategorii jednotlivců jsme dosáhli výborných úspěchů. Nejvíc samozřejmě oceňujeme žáky na stupních vítězů.
1. místo – Dominika Lebicová, Matyáš Náhlík (poukázka na boty v hodnotě 1399,- Kč)
2. místa - Ondra Zamrzla, Niki Frejlachová, Tomáš Mládek
3. místo – Lukáš Barták