Aktuality

holany 96 20141207 1191700409Již asi 7. rokem jezdí někteří naši žáci na školu v přírodě do stejného místa- rekreačního střediska AERO v Holanech. Dalo by se určitě namítnout, proč stále právě sem? Nemohly by ty děti také někam jinam? Nemohly by poznat i jinou část naší republiky a jinou přírodu?   Videa   Mapa  Počasí

Určitě mohly, ale není vlastně proč. Objekt, do kterého jezdíme, splňuje naprosto vše, co si od školy v přírodě můžou rodiče, děti a jejich učitelé přát. Je zde téměř vše. Velký rybník, kde je možnost nejen koupání, ale i plavby na lodičkách, ohniště, kde jsou krásné večery při kytaře spojené s opékáním výtečných buřtů, hřiště na volejbal, přehazovanou, fotbal a brannball a také možnost z písku stavět hrady , zámky, tunely…Nechybí tu průlezky, houpačky, horolezecká stěna, pinpongový stůl, kuželky. K dispozici máme i krásný udržovaný bazén, ve kterém se nejen koupeme a plaveme, ale můžeme podniknout spoustu her. Je zde i malý lesík.

Ubytování je více než nadstandardní- malé děti spí ve velké budově s jídelnou, kde je zároveň k dispozici společenská místnost s televizí, barevnou hudbou, bufetem .Větší pak vyzkoušejí svou samostatnost v malých chatičkách s vlastním sociálním zařízením, lednicí a dalšími vymoženostmi.

Nutno podotknout, že i počasí je nám většinou nakloněno, často svítí sluníčko a my se vracíme jako od moře.

Základem všeho je ale každopádně skvělá parta nejen učitelek, ale i dětí. Děti jsou různého školního věku, namíchané ve skupinkách, radí si, pomáhají a učí se žít ve společnosti nejen svých vrstevníků, ale i starších a mladších kamarádů. Prostředí je sice stejné, ale program a skupinky soutěžících pokaždé jiné. Už jsme v Holanech zažili Harryho Pottera, Kleopatru a Césara, Piráty, Flinstouny a ještě nás čeká jistě spousta dalších setkání, krásných her a zážitků.

V neposlední řadě je třeba říci, že jídlo, které zde pro děti kuchař Roman vaří, je neuvěřitelné. Ranní švédské stoly mnohdy nejsou ani ve čtyřhvězdičkových hotelech. Děti nikdy nemají hlad, všeho je spíš nadbytek a nejen děti, ale i my každoročně přijíždíme s několika kily navíc.

Vládne tu pohoda, klid a skvělá atmosféra. Říká se, že všude dobře, doma nejlíp, ale myslím, že za sebe můžu doplnit, všude dobře, doma a v Holanech nejlíp… a proč tedy něco na věcech, které jsou super, vlastně měnit?…takže letos zase Holany!!!

Zapsala Andrea Kudličková