Aktuality

andersen 1 20190324 1966867915Ve čtvrtek 21.3.2019 čekala na děti z 1.B, 2.A, 2.B a 3.B poučná i zábavná, hravá i kouzelná Noc s Andersenem. V tomto roce se toho děti hodně dozvěděly o spisovateli Miloši Macourkovi a z jeho knížek se během večera předčítalo. Kromě toho se také povídalo o knížkách, soutěžilo, vyrábělo něco na památku večera, tančilo i zpívalo a společně nocovalo v klubovně.

Za dětmi přišel samotný pan Hans Christian Andersen a dětem moudře vyprávěl. Děti navštívila i ředitelka ZOO Žofka i s kytarou a na koštěti přiletěla také Saxana. Všem klukům chtěla přičarovat uši, ale první kouzlo se jí nepovedlo a paní učitelce vyčarovala velké zuby. Naštěstí vše dobře dopadlo. Macha ten večer zlobilo rozbité sluchátko, ale Šebestová ho v tom nenechala a společně s dětmi sluchátko opravili. Cibulka mezi dětmi hledal své medvědy a věříte, že nějaké našel? Ale plyšové! Arabela se zase dětem připomněla písničkou a malým prstýnkem. A četlo se a poslouchalo, až se všem dětem při pohádkách zavřela očka a probudily se až ráno. Ve škole na druhém patře vyroste strom Pohádkovník. Bude ještě dlouho dětem připomínat tuto jedinečnou noc plnou zážitků a také to, že číst knížky a poslouchat pohádky je důležité, poučné i zábavné.

Paní učitelky Dana, Barča, Táňa, Lída, Hanka a Eva