Aktuality

osudove osmiky 1 20181030 1723106808Čtvrťáci a žáci ze 3.A se v celoškolním projektu zaměřili nejen na "Osudové osmičky", ale také na národní symboly, které reprezentují náš stát i jeho historii. Ráno jsme začali sestřihem těch nejzásadnějších událostí za uplynulých 100 let, které se vážou k osudovým osmičkám. Po shlédnutí emotivního videa jsme si společně zazpívali píseň: Za 100 let, která vznikla na oslavu 100. výročí a právě obíhá česká rádia. Dětem se moc líbila!

Vytvořily jsme pro děti pět stanovišť - každé reprezentovalo jeden státní symbol a děti se rozdělily do skupin tak, aby byly v rámci každé třídy zastoupeny všechny státní symboly. Děti sbíraly informace a tvořily plakáty a myšlenkové mapy, které prezentovaly ostatním. Na závěr na žáky čekal běhací test, kde si každá třída mohla ověřit, kolik se toho za dnešní den o státních symbolech naučila. A že otázky to byly zapeklité, o tom se můžete přesvědčit ve vstupní hale a náš kvíz si také zkusit. Děti dokázaly odpovědět téměř bezchybně na všechny otázky! Na závěr dne jsme si opět zazpívali a každý sám za sebe napsal své přání republice na lipový list. Náš strom přání můžete také vidět ve vstupní hale, stejně jako prezentace dětí z tohoto náročného, ale velmi poučného projektu!