Aktuality

Vážení rodiče a přátelé školy, vzdělávání našich dětí má daleko vyšší cíle, než je závěrečné vysvědčení, učení by děti mělo bavit a chození do školy motivovat, a proto vás vyzýváme k účasti na novém projektu, který právě vzniká a přinese nám všem, a hlavně našim dětem zajímavé možnosti zlepšení kvality pobytu ve škole i při mimoškolských aktivitách.

DNE 25. 6. 2018 V 17:00 HODIN V BUDOVĚ ŠKOLY. VAŠE OSOBNÍ ÚČAST VÍTÁNA, POKUD NEMÁTE ČAS SE DOSTAVIT, PROSÍM PIŠTE NA; krpsjanskeho@seznam.cz

Rodiče a vychovatelé při ZŠ Jánského v Praze 13 na letošní květnové schůzce zástupců tříd uvítali návrh založit

KLUB RODIČŮ A PŘÁTEL ŠKOLY.

Zdá se to jako dobrý nápad zvláště proto, že se tím zlepší podmínky pro rozvoj spolupráce rodičů, učitelů a vychovatelů. Klub rodičů má pomoci při organizaci akcí pro žáky, získávání finančních prostředků na vylepšování podmínek pro školní i mimoškolní vzdělávání dětí, modernizaci školního prostředí, a v neposlední řadě má také podpořit projekty prevence rizikového chování.

SPOLEČNĚ MŮŽEME NAPŘÍKLAD:

• REVITALIZOVAT ALEJ ZA ŠKOLOU A DO BUDOUCNA JI NAPOJIT NA NAUČNOU STEZKU DO PROKOPSKÉHO ÚDOLÍ,
  • ÚČASTNIT SE - V RÁMCI SLAVNOSTNÍCH SETKÁNÍ - INTERAKTIVNÍCH DÍLEN,
  • MÍT PRO DĚTI LÉPE VYBAVENOU KNIHOVNU, ŠKOLNÍ HŘIŠTĚ,
  • SOUTĚŽIT O NEJLEPŠÍ RODINNÝ RECEPT,
  • NAUČIT DĚTI SPOLUPRÁCI SE SENIORY,
  • PODÍLET SE NA CHARITĚ,
  • INICIOVAT ZABEZPEČENÍ VCHODOVÝCH DVEŘÍ ČIPEM,
  • POMÁHAT DODRŽOVAT VNITŘNÍ ŘAD ŠKOLY
  • NEPUSTIT ŠIKANU/KYBERŠIKANU DO ŽIVOTA NAŠICH DĚTÍ
  • PŘISPÍVAT NA ODMĚNY PRO ŽÁKY, KTEŘÍ SE ÚČASTNÍ SPORTOVNÍCH, VĚDOMOSTNÍCH A JINÝCH AKCÍ
  • MÍT MNOHO DALŠÍCH AKTIVIT V RÁMCI VZÁJEMNÉ SPOLUPRÁCE

Klub rodičů a přátel školy při ZŠ Jánského musí splňovat zákonné podmínky svého vzniku formou Spolku.

Účelem Spolku je podpora činnosti a rozvoje ZŠ Jánského v Praze 13 a ochrana zájmů jeho žáků. Bude materiálně podporovat výchovně vzdělávací, sportovní, poznávací a další aktivity studentů prostřednictvím spolupráce s vedením školy.

V průběhu června 2018 budou sbírány veřejné náměty na konkrétní akce formou ankety, pořádané v jednotlivých třídách, a podnětů do mailové schránky, zároveň bude vyhlášeno datum a čas ustavující schůze spolku, která bude veřejná.

Případné podněty, připomínky a informace, prosím zasílejte na e-mail:krpsjanskeho@seznam.cz