Aktuality

tenai 1 20180527 1709412126Protože se už pomalu blíží konec školního roku a prvňáčkové za sebou brzy budou mít důležitý první rok školní docházky, čekal na ně významný den. Dne 16. 5. 2018 na ně čekalo pasování na čtenáře. Všichni prvňáčkové a jejich paní učitelky se v tento den sešli společně s rodiči v kinosále školy.
Po uvítání čekalo prvňáčky překvapení – přišla je navštívit paní královna, která je přišla pasovat na čtenáře. Než ale prvňáčkové mohli být pasování, museli prokázat, že si titul „Jsem čtenář“ opravdu zaslouží – každý z nich musel přečíst kousek pohádky, potom paní učitelka Dana přečetla slib, na který všichni prvňáčkové odpověděli slovem „slibuji“, paní královna je pasovala na čtenáře a od paní učitelky každý z nich obdržel placku s titulem „Jsem čtenář“. Poté ještě následovalo krátké pásmo písniček a básniček, které si děti připravily jako poděkování svým maminkám ke Dni matek.
Program se rodičům líbil a děti si zaslouží velkou pochvalu za to, jak byly šikovné.

Paní učitelky Monika H., Dana