Aktuality

andersen 1 20180326 1839511166Tak jsme se konečně dočkali. Ve čtvrtek 22. března jsme se ve škole sešli na další Noci s Andersenem. V letošním roce jsme se rozhodli přímo pro pohádky Hanse Christiana Andersena, který by letos slavil 150 let od napsání své pohádky O cínovém vojáčkovi. Děti měly možnost si poslechnout příběh o ošklivém káčátku, cínovém vojáčkovi, křesadle a dalších postavách a věcech, o kterých pan Andersen psal.

Malí čtenáři si vyzkoušeli mnoho aktivit, které s pohádkami souvisely, zasoutěžili jsme si, zazpívali a závěrem jsme se my dospělí nestačili divit, kolik informací si některé z dětí dokázaly zapamatovat. Všichni jsme si uvědomili, že přestože H. Ch. Andersen žil před mnoha lety, jeho pohádky jsou nám stále blízké a pořád nám mají co říct. Zlatým hřebem programu bylo samozřejmě společné přespání ve třídách. Program pokračoval ještě celé páteční dopoledne a ted´, když už je za námi, se můžeme všichni těšit na další rok. Vždyť knížek, které stojí za přečtení, je ještě spousta!

Paní učitelky Monika, Renata, Bára a Alžběta.