Aktuality

andersen 1 20180325 1976576706Ve čtvrtek 22. března prožilo 40 dětí z 1.A,1.B a 2.B třídy již tradiční a vždy jedinečnou Noc s Andersenem a pohádkami. Tentokrát připomněly pana spisovatele Václava Čtvrtka. V průběhu večera za dětmi zavítal samotný velký pohádkář pan Hans Christian Andersen a dětem vyprávěl o svém nelehkém životě, zmínil i některé své pohádky.

S dětmi o knížkách a čtení rozmlouval a proč je důležité číst, jim domlouval. Přiblížil jim život a dílo pana spisovatele Václava Čtvrtka, který se původně jmenoval Václav Camfourek. Věděli jste to? My už to víme! Tento pan spisovatel napsal pro děti spoustu krásných pohádek, z nichž mnohé byly animovány do nám známých Večerníčků. A několik pohádkových postaviček za dětmi tuto kouzelnou noc přišlo a četlo jim pohádky. S Křemílkem děti soutěžily v kýchání, s Vochomůrkou zasadily semínko, které povytáhly písničkou: „Vstávej, semínko, holala a bude z tebe fiala.“ Zatančit a číst přišla i Maková panenka a motýl Emanuel. Při čtení s vílou Amálkou se na chvíli z děvčat staly Duhové víly. Podle jedné její pohádky si v tento večer všechny děti také namalovaly kamínek Mutáček. Určitě bude kouzelný! S vodníkem Čepečkem přišla pohádka, velká voda a děti soutěžily v týmech ve hře Suchou nohou. Při vyprávění o loupežníku Rumcajsovi se tancovalo a skládala se práskačka. Prásk! Večerní čas plynul jako voda, střídaly se pohádky, veselé písničky a zábavné hry. Pokud děti usnuly s vědomím, že číst je zábava, knížky mají rády a chtějí je číst, zrodilo se tuto noc velké kouzlo. A o to nám šlo. Děkujeme pane Andersene.

Paní učitelka Dana, Monika H., Táňa, Hanka a Eva