Aktuality

Žáci naší školy se nejen on-line vzdělávají, ale mohou zažít on-line aktivity i v oblasti pohybu v kyberprostoru, kde se v dnešní době ocitají každý den. V únoru byli žáci 4. až 9. tříd seznámeni s riziky pohybu v on-line světě. Pan lektor z organizace Calliditas Edutainment v 2hodinovém kurzu žáky na konkrétních případech seznámil s nebezpečím v on-line prostoru. Žáci viděli, jak vypadají podvržené e-maily, seznámili se, co s jejich počítači udělají viry, a jaké další nebezpečí na ně může číhat. Naučil je, jakým způsobem chránit své soukromí, jak vytvořit správná hesla, jak rozpoznat kyber šikanu, na koho se obrátit v případě pocitu ohrožení. Je skvělé, že preventivní programy probíhají i touto formou a žáci tak mohou dané informace využít i ve svém dalším životě.

Karla Krištofová – školní metodik prevence