Vážení rodiče a žáci,
prázdniny utekly jako voda a na ZŠ Janského ve středu 1. 9. 2021 odstartujeme další školní rok.
Pevně věřím, že se ponese v klidnějším duchu než předchozí.
Přesto bude začátek školního roku opět poznamenán nařízením Vlády ČR.

Organizace 1. a 2. září 2021
Ve školách proběhne preventivní screeningové testování dětí a žáků s frekvencí 3x po sobě, první test se provede 1. září nebo pokud škola rozhodne, tak se první test provede druhý den školního vyučování (možnost rozhodnout o začátku testování v druhý den školního vyučování se týká pouze přípravných tříd, přípravných stupňů, prvních ročníků a tříd s žáky 1. a vyšších ročníků), a dále se testuje v termínech 6. září a 9. září 2021.

1. 9. 2021 budou testování žáci 2. – 9. ročníku. Testování proběhne ve třídách za dohledu třídních učitelů a asistentů.
2. 9. 2021 budou testování žáci 0. – 1. ročníků. Testování proběhne ve třídách za dohledu třídních učitelů a asistentů.
Ve společných prostorách školy je povinností nosit ochranný prostředek dýchacích cest.

Žáky 0. a 1. ročníků uvítají před školou jejich třídní učitelky a odvedou je i s rodiči do třídy.
Noví žáci se nahlásí dole v recepci, kde si je vyzvedne pověřený pracovník a odvede je do třídy.
Ostatní žáci přicházejí do tříd sami.
Ve středu 1.9. se žáci nepřezouvají.
První školní den je 1 vyučovací hodina, obědy se vydávají od 11 do 13 hodin.
Ostatní informace podají třídní učitelé.