masopust 1 20160223 197024043523. 2. 2016 uskutečnila třída 4. B a 2. B projektový den s tématem Masopust. Začalo se ve třídě, kde se děti sešly v maskách, které si vyrobily. Hned po vyslechnutí úryvku z knihy K. Sojkové se děti rozdělily do skupinek a začaly hned řešit rébus, z něhož každý tým získal potřebné písmenko.

Ze všech těchto písmen pak společně složily heslo. Následovaly různé „masopustní“ hry, např. podávání preclíku špejlí, zpívání atd.  Při „nacpávání“ jitrnice do střívka si všichni užili spoustu legrace. Na další soutěže jako odhánění medvěda, štafety s jitrnicí apod. jsme se přesunuli na zimní stadión a pokračovali na bruslích. Závěrem si děti pochutnaly na masopustních koblihách.