divadlo 1 20151221 2094756795Žáci 6.A prožili v pondělí 21.12. pestré předvánoční dopoledne. Nejdříve navštívili v divadle Kolowrat představení v anglickém jazyce "Murder at Wimbledon" (Vražda na Wimbledonu) společnosti The Bear Theatre a oddychli si tak od všudypřítomných koled,

nakupování, cukroví atd. příjemnou humornou detektivkou! Děti byly doslova a do písmene vtaženy do děje, musely řešit vraždu a dva hoši dělali "ballboys" neboli sběrače míčků. Náročné a zábavné! Poté se všichni vydali na Staroměstské náměstí, kde si užili chvíli volna, dokoupili poslední dárky pro své blízké a opět se navrátili do předvánoční reality, což se ještě více stalo na závěr na Vánoční výstavě v Betlémské kapli. Děti už tuto výstavu znaly z let minulých, ale ukázalo se, že pořád je možno zažít a vidět něco nového - hledaly např. slavné spisovatele mezi betlémskými figurkami a zazpívaly si společně s paní učitelkou pár koled u varhan, na které předtím hrál Mozart či Dvořák! Když dohrála zvonkohra Tichou noc, ani se nám nechtělo zpátky do nevlídného počasí a do školy!