jarmark 1 20151216 1360227088Vánoce jsou za humny, už se blíží k nám. Na Ježíška se již těším, atmosféru nasávám…“

Podobné pocity má v posledních dnech pravděpodobně skoro každý – od malých dětí až po babičky a dědečky.    Nezkrácené video  Reportáž  Letos se pro FN Motol vybralo rekordních 71 088 Kč. (loni 56147 Kč)

Ale vánoční náladu asi nezískáme v přeplněných nákupních centrech či frontách. Proto již mnoho let pořádá naše škola Vánoční jarmark, který je vánoční atmosférou, vůní a náladou přímo prostoupen.

Letos se konal v úterý 15.12. a počet návštěvníků napovídal, že se jedná o velice oblíbenou akci, kterou si nikdo nenechá ujít. Slavnostní odpoledne začalo prodejem výrobků. Vybrat si mohl opravdu každý a věřím, že krásné výrobky budou o Vánocích zdobit nejednu domácnost. Bylo možné pořídit svícínky, perníčky, ozdoby na stromeček, básničkové knížečky, vánoční trička, cukroví, přáníčka,… Navíc každým nákupem zákazníci z řad rodičů a přátel školy přispěli na dobrou věc – vybrané peníze předáme na Dětskou onkologii FN Motol.

Po šesté hodině se pozornost přesunula do tělocvičny, kde se lidé mohli zúčastnit kulturního programu. Ten tradičně zahájila MUDr. Cingrošová, které byly předány dárky pro nemocné děti v Motole a která seznámila přítomné s problematikou nemocných dětí a doplnila krátkou prezentací.  Dále následovala pěvecká vystoupení dětí z prvního i druhého stupně, vystoupení kroužku Ropeskippingu a taneční skupiny. Bohatou tombolu nám letos přišel losovat herec Jiří Mádl. Programem velmi pěkně provázela paní učitelka Alžběta Adamíčková.

Věříme, že i v letošním roce byl jarmark úspěšný a vybralo se dost peněz pro nemocné děti a hlavně, že byl příjemným naladěním na Vánoce.

Doufejme, že letos „….Přání dětí nebudou tak veliká, aby Ježíška chytla panika…“ a že si letošní vánoční svátky užijete v klidné atmosféře a s radostí z rozzářených dětských očí. Těch bylo na jarmarku k vidění také hodně. Děti se na tuto akci každoročně velmi těší a pečlivě ji připravují.