hrad 1 20151119 1884395897Ve středu 18.11.2015 navštívila třída 7. A s částí 9. ročníku v rámci projektového dne Pražský hrad. Žáci si prošli obrazárnu Pražského hradu s mnoha originálními uměleckými díly, Starý královský palác s Vladislavským sálem, který je historickou střední části jižního křídla Pražského hradu,

Prašnou věž se stálou expozicí Hradní stráže, Zlatou uličku s věží Daliborkou, Tereziánský ústav šlechtičen (bývalý Rožmberský palác), jeden z nejstarších českých kostelů a pohřebiště Přemyslovců - Baziliku sv. Jiří a nechyběla ani svatovítská katedrála. Studenti měli možnost seznámit se i s příběhem Pražského hradu od jeho založení až do současnosti. I přes mírnou nepřízeň počasí se akce vydařila a  žáci nabyli mnoho nových znalostí o místě, které je jedním ze symbolů nejen Prahy, ale i České republiky.