Od školního roku 2005/2006 pracujeme na 1. stupni podle programu Začít spolu.

O co jde?        Video     Letáček
  • Začít spolu je vzdělávací program, který v současně době probíhá v 29 zemích světa.
  • V ČR je realizován od r.1994 v mateřských školách a od r.1996 v základních školách.
  • Program připravuje děti na to, aby se v budoucnu aktivně zajímaly o učení, uměly se sami aktivně a efektivně učit, učení je bavilo a nebylo pro ně spojeno s nadměrným stresem.
  • Zdůrazňuje individuální přístup k dítěti a partnerství školy, rodiny i širší společnosti.
  • Umožňuje inkluzi dětí se speciálními potřebami (dětí nadprůměrně nadaných, dětí s vývojovými poruchami i dětí s postižením).

Čím se liší od klasické výuky?

• Podnětným prostředím třídy: třída je rozdělena do pracovních koutků – center.
  • Metodami výuky: integrovaná tematická výuka, kooperativní učení, spoluplánování učiva, respektování učebního stylu,...
  • Ranním a odpoledním kruhem: děti se učí naslouchání, vyjadřování vlastního názoru, pocitů, nesouhlasu a dalším komunikativním dovednostem.
  • Slovním hodnocením: V 1. ročníku se ke známkám na vysvědčení přikládá slovní hodnocení.
  • Sebehodnocením.
  • Přítomností asistentky ve třídě.
  • Možností zapojení rodičů do přímé výuky.
  • Organizací třídních schůzek a konzultací: probíhají individuálně, společně učitel-rodič-žák.