rudolfinum 1 20180126 1486475258Co spojuje včerejší prezidentskou debatu a dnešní akci naší školy? Je to stejné místo, nejvýznamnější koncertní sál v republice - Rudolfinum. Právě kvůli přípravám na volby vyrazili žáci II. stupně na komentovaný koncert Mozartovy zádušní mše, slavného Requiem.

Byl to opravdu jedinečný zážitek, poslouchat překrásnou Mozartovu hudbu v takovém prostředí, vidět zblízka dirigenta, orchestr i sbor a moci porozumět tomu, proč a jak byla tato hudba vlastně napsána. Dokonce i sami žáci pod vedením pana dirigenta v jednu chvíli vytvořili osmisethlavé sborové těleso. Všechny děti i paní učitelky sledovaly celý dvouhodinový program doslova se zatajeným dechem. Už nyní se všichni těšíme na další koncert v červnu!